Jesteś tutaj

HISTORYCZNO-KULTUROWO-PRZYRODNICZY SZLAK WOKÓŁ TATR

Rusza budowa III etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr!


Do 2020 roku Historyczno – kulturowo - przyrodniczy Szlak wokół Tatr wzbogaci się o atrakcyjną infrastrukturę dla rowerzystów. Powstaną także kolejne kilometry ścieżek rowerowych po polskiej i słowackiej stronie granicy.

Na biegówkach po Szlaku wokół Tatr!


Nareszcie odpowiednie warunki do narciarstwa biegowego! Zatem ścieżki rowerowe Szlaku wokół Tatr – zgodnie z ich całorocznym wykorzystaniem – stają się trasami do narciarstwa biegowego!

Gmina Nowy Targ przyjazna rowerzystom!


W dniu 13.09.2018 r. podczas targów Bike Expo w Kielcach wręczone zostały certyfikaty „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PTTK, który ma za zadanie wyróżnić gminy szczególnie wspierające rozwój turystyki rowerowej na swoim terenie poprzez wyznaczanie i budowę szlaków rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz organizowanie imprez rowerowych.

Ponad 30 tysięcy osób rocznie na Szlaku wokół Tatr w Gminie Nowy Targ!


W dniu 01.09.2018 r. przeprowadzono pomiar natężenia ruchu rowerowego na odcinku Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr wykonanym w ramach II etapu przez Gminę Nowy Targ.

II etap Szlaku wokół Tatr w Gminie Nowy Targ jest już gotowy!


W czerwcu zakończono budowę ścieżek rowerowych w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Nowy Targ. Blisko 13 km świeżutkiego asfaltu czeka na Was od Gronkowa aż do Dursztyna. A po drodze w każdej z miejscowości miejsca przystankowe – łącznie 4 wraz z wyposażeniem-ławostołami i punktami serwisowymi, obiekty mostowe, przepusty i przejazd w bród.

 

Wizyta studyjna na Szlaku wokół Tatr!


W dniach 4-5 czerwca 2018 r. na Szlaku  wokół Tatr zorganizowana została wizyta studyjna dla kilkudziesięciu przedstawicieli władz i organizacji związanych z rozwojem turystyki rowerowej z każdego regionu objętego Programem.

Dobiega końca budowa II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Nowy Targ w budowie!


Od marca Wykonawca – konsorcjum firm: Podhalańskie Drogi Sp. z o.o. - lider konsorcjum i Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A. - partner konsorcjum prowadzi prace związane z realizacją obiektów mostowych i przepustów oraz przejazdu w bród w miejscowości Gronków.

Szlak wokół Tatr na targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach!


W dniach 22-25.03.2018 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy z partnerami projektu flagowego po raz kolejny promowało markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr na targach turystycznych.

Obiekty mostowe na trasie II etapu Szlaku wokół Tatr w Gminie Nowy Targ w budowie!


W związku z trwającym sezonem zimowym  wykonawca - konsorcjum firm: Podhalańskie Drogi i Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe prowadzi prace przygotowawcze związane z realizacją obiektów mostowych i przepustów na odcinku Szlaku wokół Tatar między Gronkowem a Dursztynem.

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer