Jesteś tutaj

Konkurs plastyczny "Jesień na Spiszu" rozstrzygnięty

W Wiejskim Domu Kultury w Krempachach rozstrzygnięty został I Konkurs Plastyczny pn. "Jesień na Spiszu". Organizatorem konkursy była dyrektor WDK Maria Krzysztofek, zaś nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. W konkursie udział wzięły 32 prace wykonane różnymi technikami i materiałami przez dzieci i młodzież z Krempach. Jury w składzie: Józefa Kuchta - dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Maria Wnęk - kierownik zespołu regionalnego i Elżbieta Bizub - lokalna artystka, za najlepsze uznały następujące prace:

W kategorii 6-7 lat:
1. Arkadiusz Brzyzek
2. Wiktoria Tazik
3. Kamila Zygmund
Wyróżnienie otrzymał Przemysław Ignacok.

W kategorii 8-10 lat:
1. Krystyna Bizub
2. Katarzyna Paluch
3. Gabriela Tazik i Magdalena Zygmund

W kategorii 11-15 lat:
Nagrodę specjalną przyznano Marcelinie Wnęk.
1. Gabriel Łukasz
2. Andżelika Galiniak
3. Marta Zygmund
Wyróżnienie przyznano Anecie Tomaszkowicz.

Osobne wyróżnienie otrzymał również Franciszek Pacyga za zdjęcie pt. "Przełom Białki jesienią". Nagrody otrzymali również najmłodsi uczestnicy konkursu: Bartosz Pacyga i Mateusz Brzyzek za parce, które wykonali z pomocą mam. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, upominki, nagrody i poczęstunek.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w Wiejskim Domu Kultury do końca listopada. Obok nich, znajdują się tam także prace miejscowych artystów: Elżbiety Bizub, Marii Wnęk, Michała Krzysztofka i zdjęcia Franciszka Pacygi.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer