Jesteś tutaj

Pisarka Barbara Gawryluk odwiedziła szkoły w Nowej Białej i Waksmundzie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łopusznej po raz kolejny zorganizowała spotkanie z pisarzem. Tym razem uczniów szkół podstawowych - czytelników bibliotek, odwiedziła Barbara Gawryluk, pisarka z Krakowa. Spotkania z nią odbyły się w Zespole Szkół w Waksmundzie oraz w Szkole Podstawowej w Nowej Białej.


Pisarka, Barbara Gawryluk, urodziła się, mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest tłumaczką i dziennikarką w Radiu Kraków. Od lat prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci i młodzieży pt. „ Książka na szóstkę”.
Jest autorką kilku książek:  „Dżok – legenda o psiej wierności”, „Kaktus, dobry pies”, „Kaktus, szukaj!”, „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, „W Zielonej Dolinie”. Potrafi świetnie nawiązać kontakt z dziećmi i zainteresować je swoją twórczością. Opowiada też ciekawie o pracy w radiu. Dzieci mogły posłuchać fragmentów z jej książek, kupić je i oczywiście otrzymać jej autograf.Barbara Gawryluk odwiedziła również Gminną Bibliotekę Publiczną w Łopusznej, w której w tym czasie odbywał się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W przerwie konkursu przeprowadziła krótkie spotkanie autorskie, a na zakończenie wręczyła  nagrody laureatom i pozostałym uczestnikom konkursu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer