Jesteś tutaj

Apel KRUS do rolników na okres prac polowych i gospodarskich w 2020 roku

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa  COVID-19 zatrzymała wiele działów gospodarski narodowej, ale nie zatrzymała wegetacji roślin i konieczności wykonywania przez Was niezbędnych prac polowych oraz prac gospodarskich związanych z obsługą zwierząt.   

              Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Nowym Targu mając ograniczone możliwości prowadzenia w dotychczasowej formie działań prewencyjnych,  takich jak szkolenia rolników, pokazów odzieży, obuwia  i środków ochrony indywidualnej, konkursów  wiedzy o BHP czy też udostępniania materiałów popularyzujących bezpieczeństwo zaprasza stronę internetową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, www.krus.gov.pl, gdzie znajdziecie państwo filmy i publikacje o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie pogrupowane na Kampanie.

  1. ROLA ROLNIKA, BY UPADKU UNIKAŁ
  2. MĄDRZE POSTĘPUJESZ, WYPADKU NIE SPOWODUJESZ
  3. NIE RYZYKUJESZ, GDY ZNASZ I SZANUJESZ, czyli bezpieczna obsługa zwierząt
  4. POZYSKIWANIE DREWNA NA POTRZEBY GOSPODARSTWA ROLNEGO
  5. BEZPIECZNA PRACA NA WYSOKOŚCI, W WYKOPACH I ZBIORNIKACH
  6. PORZĄDEK W OBEJŚCIU

              Szczególnie prosimy o wzmożoną uwagę podczas obsługi zwierząt gospodarskich dużych i silnych, którą powinny wykonywać osoby dorosłe i zdrowe. Należy również pamiętać o stosowaniu odpowiedniego obuwia roboczego oraz odzieży i środków ochrony osobistej.

             Na uwagę zasługuje również praca z użyciem maszyn i urządzeń rolniczych podczas, której rolnik musi być skoncentrowany a maszyny winne być wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem.

              W wolnym czasie prosimy zapoznać się z materiałami dotyczącymi chorób zawodowych rolników wywołanych przez kleszcze i sposobów na ich unikania. Linki do publikacji o chorobach odkleszczowych,  również znajdziecie Państwo na stronie internetowej KRUS.

              Dobrą praktyką w celu poprawy bezpieczeństwa pracy będzie zapoznanie i wypełnienie tzw. List Kontrolnych, które dostępne są  na stronie internetowej Kasy. Przy pomocy list kontrolnych można zidentyfikować źródła zagrożeń występujących  w gospodarstwie podczas pracy z maszynami, na wysokości oraz w budynkach inwentarskich.

              Życzymy Państwu dużo zdrowia oraz  bezwypadkowej pracy .  

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer