Jesteś tutaj

Inspirujące warsztaty sportowe w Szkole Podstawowej w Knurowie - wygrana w konkursie Pho3nix

Systematyczna aktywność fizyczna sprzyja zachowaniu zdrowia, a także neutralizuje stres, do tego uczy dyscypliny oraz prawidłowych nawyków zdrowotnych. Ważną rolę w tworzeniu takich nawyków wśród dzieci odgrywają rodzice, ale także szkoła i zajęcia wychowania fizycznego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach sportowo-edukacyjnych z Pho3nix Kids Poland. Program PHOENIX ACTIVE SCHOOL jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół, nad którym patronat objął Polski Komitet Olimpijski. Phoenix Active School to akcja sportowa, która miała na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W ramach tejże akcji przeprowadzono dwa konkursy: jeden na największą liczbę kroków, w trakcie którego dzieci zbierały kroki w aplikacji Pho3nix Kids. W drugiej części konkursu, należało przygotować film promujący aktywność sportową w szkole, a następnie zaangażować społeczność szkolną do głosowania. W wyniku wielu działań pod okiem koordynatora- Magdaleny Surówki- nasza szkoła znalazła się jako jedna ze szkół najbardziej zaangażowanych w projekt. Zajęcia sportowo-edukacyjne były nagrodą w konkursie. Spotkanie podzielone było na dwie części. W części teoretycznej uczniowie spotkali się z Klaudią Zwolińską utalentowaną kajakarką górską- Olimpijką. Zawodniczka opowiadała o swojej karierze sportowej, udzielała odpowiedzi na pytania uczniów, motywowała do pracy nad sobą. W części sportowej mogli sprawdzić swoją skoczność, siłę, wytrzymałość i koordynację.
Dzięki udziałowi w Ogólnopolskim Konkursie Sportowym Pho3nix Kids, nasza szkoła otrzymała nowy sprzęt sportowy brandingowy do aktywnego wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego. To ogromna radość dla naszych uczniów oraz niesamowite wyróżnienie.

W tym roku również działamy oraz bierzemy udział w konkursach fundacji Pho3nix. Polecamy wszystkim:)

Autor: Magdalena Surówka

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer