Jesteś tutaj

4+ LICZNA RODZINA Program dla Rodzin Wielodzietnych

 

logo4.jpg

Założenia:

Kształtowanie pozytywnego klimatu wobec rodziny wielodzietnej, promowanie rodziny jako wartości, zapewnienie odpowiednich warunków jej funkcjonowania, przebudowa negatywnych stereotypów wokół rodzin wielodzietnych to istotne kierunki działań prorodzinnych Gminy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin wielodzietnych władze Gminy Nowy Targ podjęły działania zmierzające do  wprowadzenia na terenie Gminy Nowy Targ programu dla rodzin wielodzietnych „4+ LICZNA RODZINA”. Ich efektem było przyjęcie przez Radę Gminy Nowy Targ na sesji 25 lipca 2013r. Programu wsparcia rodzin wielodzietnych 4+LICZNA RODZINA.

Program zakłada zwolnienia i  zniżki dla rodzin wielodzietnych ( dzieci do 18 lat lub w przypadku studiujących do 25 lat) i poprzez to promowanie zakładania rodzin wielodzietnych i  przyczynianie się do zwiększenia dzietności w Gminie Nowy Targ. Jednym kryterium udziału w programie będzie liczba dzieci w rodzinie: 4 i więcej. Kryteria dochodowe nie będą brane pod uwagę.

Liczba rodzin wielodzietnych 4+ w Gminie Nowy Targ około 335. Liczba dzieci przewidywanych do objęcia programem około 1500.

Rodziny będące zainteresowane udziałem w programie będą zobowiązane do złożenia wniosku o udział w programie w pokoju nr 6 lub 20 Urzędu Gminy.  Na podstawie zweryfikowanego wniosku  zostanie wystawiona unikalna karta 4+ ważna na rok, uprawniająca do udziału w programie i będąca podstawą do zastosowania ulg i zniżek oraz wypłaty wyprawki szkolnej.

Termin składania wniosków o wyprawkę szkolną w ramach programu na rok szkolny 2013/2014 upływa 30 października 2013 r. Wnioski o kartę 4+ Liczna Rodzina można składać na bieżąco.

Poprzez udział w programie rodziny wielodzietne będą mogły uzyskać zniżki lub zwolnienia:

I filar- zniżki gminne

  • Niższe opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów w wysokości 2 zł za trzecie i kolejne dziecko,
  • wyprawkę szkolną 50 zł za każde dziecko w rodzinie 4+,

II filar- zniżki komercyjne realizowane przez firmy partnerów akcji

  • Apteki
  • Sklepy
  • Markety
  • Szkoły językowe
  • Kino
  • Baseny

Informacje o partnerach

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer