Jesteś tutaj

Poświęcenie samochodu bojowego dla OSP w Dębnie Podhalańskim

Poświęcenie samochodu bojowego dla OSP w Dębnie Podhalańskim
17.09.06r.

     Przemarszem przez wieś oraz mszą świętą a później u stóp wiekowego drewnianego kościółka pw.św.Michała Archanioła, odbywały się uroczystości poświęcenia strażackiego samochodu bojowego marki Gazela 4x4, ufundowanego przez Urząd Gminy Nowy Targ dla tutejszej jednostki OSP, która to została założona w roku 1930 a na której wyposażeniu w owym czasie była tylko sikawka ręczna i kilka  odcinków węży oraz drobnego sprzętu gaśniczego.


     Murowaną remizę  wybudowano dopiero w r. 1975 a pierwszy samochód bojowy ZUK zakupiono z funduszy Wspólnoty Wiejskiej w 1977r. W dowód uznania za działalność pożarniczą jednostka otrzymała w 1983 r sztandar a w 2001 r samochód bojowy JELCZ z  pojemnością 6.000l wody.. Specyficzna  budowa  - zabytkowy kościół wymaga  najlepszego sprzętu i pełnej gotowości bojowej tutejszej jednostki, której zadaniem jest gasić pożary, usuwać  skutki powodzi oraz pomniejsze wypadów drogowych a także zabezpieczenie imprez kulturalnych.
     Podczas przemówienia Prezes OSP w Dębnie – druh Stanisław Gąsiorek, podziękował zaproszonym gościom  z  województwa małopolskiego, powiatu i gminy, za przybycie, druhom oraz  licznie zebranej publiczności podziękował za zaangażowanie i bezinteresowność w pomocy bliźnim. Za zasługi dla pożarnictwa odznaczono sześciu strażaków ochotników. Imprezę uświetniła strażacka Orkiestra Dęta z Krempach a także  delegacje jednostek OSP z  sąsiednich wiosek i z terenu Gminy Nowy Targ.
 
Za wybitne zasługi dla pożarnictwa medale otrzymali:
Złoty medal – Litawa Władysław,
Srebrny medal – Warmuz Eugeniusz, Mąka Jan,
Odznakę Wzorowy strażak – Kałafut Jan,  Kałafut Kazimierz.
 
Zarząd OSP w Dębnie to :
Prezes – Stanisław Gąsiorek,
Naczelnik – Eugeniusz Warmuz,
Z-ca – Jan Szymsaj,
Skarbnik – Stanisław Wróbel.

Tekst i fot.: Franciszek Pacyga – 17.09.2006r.
[pagebreak]

[pagebreak]

[pagebreak]


Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer