Jesteś tutaj

Święto Latawca "Tęcza nad Podhalem"

Wiktoria Krawczyk z Łopusznej zaprezentowała najpiękniejszy latawiec podczas II Święta Latawca „Tęcza nad Podhalem - One Sky One World", które na lotnisku w Nowym Targu zorganizowało Polsko- Japońskie Stowarzyszenie na Rzecz Regeneracji Środowiska „Tęcza”.


W zawodach wzięło udział 33 uczestników. Do poszczególnych konkurencji przystąpili uczniowie trzech szkół podstawowych i pięciu gimnazjów w konkurencjach zbiorowych - latawiec tasiemiec i indywidualnych. Komisja sędziowska pracowała w składzie Marek Małecki, Akiko Miwa i Waldemar Adamowski . Nagrodzono prace zespołowe uczniów szkół podstawowych z Dębna, którzy zdołali utworzyć 'tasiemca" z 391 latawców. Drugie i trzecie miejsce przyznano szkole z Harklowej i gimnazjum nr 2 w Nowym Targu za połączenie 200 latawców. W konkurencjach indywidualnych doceniono latawiec kilkuletniego Macieja Jeziorczaka. Wśród dzieci nieco starszych, czyli z klas 4-6 szkoły podstawowej nagrodzono Wiktorię Krawczyk z Łopusznej oraz Witolda Chmielaka i Kamila Waksmundzkiego z Harklowej. Spośród gimnazjalistów najlepsi byli: Mateusz Kukuczak i Paweł Moczany z Maruszyny Górnej oraz Katarzyna Kuchta z Łopusznej.

Najmłodszym uczestnikiem Święta Latawca była 5-cio letnia Karolina Korczak z Nowego Targu.

Zawody zorganizowało Polsko- Japońskie Stowarzyszenie na Rzecz Regeneracji Środowiska „Tęcza”, przy współpracy Ambasady Japonii w Polsce, Urzędu Miasta Nowy Targ, Urzędu Gminy Nowy Targ, Powiatu Nowotarskiego, Aeroklubu Nowy Targ oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Foto. Michał Adamowski / www.adamowski.com.pl

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer