Jesteś tutaj

Gmina Nowy Targ zaprasza do udziału w Konkursie plastycznym pt. :„Oddycham czystym powietrzem”

Gmina Nowy Targ ogłasza konkurs na wykonanie plakatu o tematyce poruszającej problemy środowiskowe, który skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Nowy Targ.

Hasło konkursu brzmi: „Oddycham czystym powietrzem”.

Głównymi źródłami emisji zanieczyszczeń do powietrza są transport samochodowy, domowe piece grzewcze oraz zakłady przemysłowe. Spalany w piecach węgiel złej jakości, a często nawet śmieci wpływają na toksyczność powietrza, którym wszyscy oddychamy. Skutkiem przebywania w zanieczyszczonym powietrzu są problemy zdrowotne związane z schorzeniami układu krążenia i układu oddechowego.

Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, że powietrze determinuje życie na ziemi oraz uświadomienie, iż każdy z nas indywidualnie odpowiada za stan środowiska, w którym żyjemy. Edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy jakości powietrza może nieść ze sobą pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz komfort życia. Poprzez konkurs pragniemy wskazać powody, dla których należy chronić powietrze, oraz sposoby w jakich można to robić. Dzieci biorąc udział w tworzeniu plakatów zaznajomią się z rodzajami zanieczyszczeń powietrza oraz będą w stanie podać źródła zanieczyszczenia powietrza.

Informację o wykonaniu pracy konkursowej wraz z wymaganymi załącznikami (szczegółowy Regulamin w załączeniu) proszę zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska, Urzędu Gminy Nowy Targ ul. Bulwarowa 9, 34-400 Nowy Targ drogą elektroniczną na adres: bialonpaulina@ugnowytarg.pl w terminie do 31 marca 2017r.

Do 21 kwietnia 2017r. komisja konkursowa dokona przeglądu i oceny zgłoszonych prac. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Oceniane będą przede wszystkim zgodność z regulaminem oraz tematem konkursu oraz pomysłowość i estetyka pracy.

Ekodoradca Gminy Nowy Targ
Paulina Białoń

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer