Jesteś tutaj

Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”

9 grudnia 2017 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się Wielka Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów  i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski już po raz siódmy odebrali certyfikaty akredytacyjne przyznane przez zespół ekspertów reprezentujących środowiska naukowe i czołowe polskie uniwersytety. Eksperci oceniali jakość i efektywność lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikatem wyróżniono te gminy i powiaty, które swoje zadania oświatowe realizują nowocześnie, innowacyjnie, z najwyższą troską o jakość.

Samorządowy Lider Edukacji" to ogólnopolski konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego, który odbywa się cyklicznie od 2011 roku. Konkurs ma charakter certyfikacji środowiskowej, której dokonują przedstawiciele świata nauki - profesorowie reprezentujący wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania oświatą, jakości kształcenia, polityki samorządowej i marketingu edukacyjnego. Misją Programu "Samorządowy Lider Edukacji" jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty.

Już po raz piąty Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”. Gmina otrzymała także wyróżnienie specjalne „Lider bezpieczeństwa w Oświacie”. Jest to wyróżnienie specjalne dla gmin, powiatów i samorządnych województw, które uznane zostały przez Komisję konkursową za szczególnie nowatorskie i innowacyjne w dziedzinie wdrażania rozwiązań i procedur podnoszących poziom bezpieczeństwa uczniów w szkołach.

opr. J. Batkiewicz 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer