Jesteś tutaj

Aktor Lech Dyblik spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Białej

20 stycznia 2020r.  roku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Lechem Dyblikiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII.

Znany z ról filmowych i telewizyjnych aktor od wielu lat jest niepijącym alkoholikiem. Podczas spotkania opowiadał o swoim życiu, problemach rodzinnych, karierze zawodowej. Szczerze mówił o własnych przeżyciach i emocjach związanych z rozwijaniem się uzależnienia od alkoholu i procesem wychodzenia z nałogu. Swoją historią chciał uświadomić młodzieży, jak podstępnie rozwija się choroba i jak może zakończyć się na pozór niewinne eksperymentowanie z alkoholem i innymi używkami. Podczas swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał znaczenie rodziny i wzajemnych relacji z bliskimi, opartych na szacunku i zaufaniu. Swoją opowieść przeplatał grą na gitarze i śpiewem w języku rosyjskim.

Uczniowie byli pod wrażeniem Jego opowieści, słuchali Go z zapartym tchem. Nagrodzili aktora gromkimi brawami, na które zareagował słowami: „Nie klaszczcie, bo to jest dla mnie na dłuższą metę szkodliwe”.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie profilaktycznego spotkania.Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer