Jesteś tutaj

Dzień Seniora w Ludźmierzu

Niepowtarzalna data i wyjątkowi goście! Dnia 02.02.2020r. po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu mieli okazję wystąpić przed nietypową publicznością. Wśród zaproszonych znalazły się osoby powyżej 65 roku życia.

            Uroczysty Dzień Seniora rozpoczął się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Bazylice. Po nabożeństwie ponad 100 osób z pomocą Rycerzy Kolumba i opiekunów udało się do budynku szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek. Organizatorzy i Rodzice dbali, aby każdy z nich czuł się wyjątkowy i doceniony.

            O 15:30 rozpoczęło sie przedstawienie słowno-muzyczne pt: ,,Jan Paweł II – Droga do Świętości” przygotowane przez p. Danutę Kostorz, p. Katarzynę Łapczyńską oraz  p. Magdalenę Buźniak. W niezwykłej atmosferze uczniowie przybliżyli widzom życiorys papieża. Fragmenty filmów z pielgrzymek do Nowego Targu i Ludźmierza przeplatane znanymi piosenkami wycisnęły nie jedną łezkę i przywołały piękne wspomnienia, m.in. piosenka „Ojcze prowaź mnie“ wraz z radosnym układem tanecznym, przygotowanym przez p. Martę Sojkę. Przejmujący ,,Taniec światła" w wykonaniu uczniów wywołał wśród zgromadzonych niewymowną ciszę.

            Ostatnia część spektaklu miała nieco inny charakter. Z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy VI pod przewodnictwem p. Agnieszki Brynkus zaprezentowali skecz   pt,,Babcia i wnusio".

            Po przedstawieniu rodzice przygotowali ciepły napój i słodką przekąskę, a ks. Tomasz zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Serdeczna wymiana zdań i ciepła atmosfera towarzyszyła zebranym. Najstarszy zaproszony Senior miał 89 lat i w tym dniu obchodził swoje urodziny.

            Na koniec rodzice obdarowali przybyłych gości symbolicznymi upominkami, a Pan Dyrektor Edward Pazdur zapewnił, że taki dzień obchodzony będzie już zawsze 2 lutego. Serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tej wyjatkowej uroczystości. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie zaangażowanie:

Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu, Sanktuarium WNMP w Ludźmierzu, Akcji Katolickiej, Zespołu Charytatywnego, Rycerzy Kolumba, Rady Rodziców SP Ludźmierz, oraz Rady Sołeckiej Ludźmierza.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.  Mamy nadzieję na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych edycji.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer