Jesteś tutaj

Informacje dla wyborców w sprawie dopisania do spisu wyborców i pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Wójt Gminy Nowy Targ informuje, że osoby dopisane na swój wniosek do spisu wyborców w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. nadal przebywające na terenie gminy Nowy Targ muszą ponownie złożyć wniosek o dopisanie wyborcy do spisu wyborców w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.  w wybranym przez wyborcę obwodzie głosowania na obszarze gminy.

Termin złożenia wniosku o dopisanie do spisu wyborców:  23 czerwca 2020 r.

Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów, może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców do dnia 26 czerwca 2020 r.

Termin złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania: 26 czerwca 2020 r.

 Informacje w powyższej sprawie pod nr telefonu: 18 26 32 204 

 

Wzory powyższych wniosków można pobrać ze strony internetowej: https://ugnowytarg.pl/node/7006

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer