Jesteś tutaj

Głosujmy Bezpiecznie

Szanowni Wyborcy,

uprzejmie informuję, iż przed udaniem się do lokalu wyborczego w celu oddania głosu, w związku w wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi na dzień 28 czerwca 2020 r.,
 

  • Należy obowiązkowo zabrać ze sobą maseczkę i rękawiczki.
  • W lokalu wyborczym obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk.

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do tych wymogów,  aby nie narażać siebie, innych wyborców oraz członków obwodowych komisji wyborczych.

Beata Szewczyk
Sekretarz Gminy Nowy Targ

Obowiązek ten wynika bezpośrednio z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (§19 ust. 1. pkt 2 ppkt c) „Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego (…) ust i nosa: w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny”

 


Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer