Jesteś tutaj

Warsztaty profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu

26 lutego 2021 r. w klasie 2 i 3 odbyły się zajęcia profilaktyczne. Program „Cukierki” był skierowany do dzieci młodszych i oparty na pracy z bajką profilaktyczną. Miał na celu kształtowanie dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, naukę odmawiania i przyjmowania prezentów od osób obcych, zapobieganie wykluczenia z grupy rówieśniczej, rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do nauczycieli, pedagogów i osób mających udzielić wsparcia w problemach dzieci.

W dniu 4 marca 2021 r. w naszej szkole odbyły się również warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 5 i 6. Program „Debata” dotyczył profilaktyki alkoholowej i przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych, u której w większości nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Zadaniem programu było zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Uczniowie naszej szkoły wykazali się zaangażowaniem, aktywnością, odwagą w formułowaniu opinii i przekonań.

Warsztaty profilaktyczne przeprowadzone zostały przez trenerów Pracowni Profilaktyki Sapientia, a cały program był finansowany przez Urząd Gminy Nowy Targ.
 


Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer