Jesteś tutaj

Narodowe Czytanie "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza w Szkoła Podstawowa w Lasku

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Do akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się zaproszeni goście (Maria i Paweł Kaczmarczykowie, Pelagia Saguła, Barbara Saguła, Agnieszka Wielkiewicz i ks. Tadeusz Tylka), nauczyciele oraz uczniowie.

Inscenizacje ballad „Powrót taty” i „Pani Twardowska” przygotowane przez uczniów i nauczycieli pozwoliły zebranym wczuć się w tajemniczy, pełen fantazji i prawd moralnych świat utworów naszego wieszcza narodowego. Na wysokości zadania stanęli zaproszeni goście, którzy z iście aktorskim kunsztem przenieśli słuchaczy w klimat czytanych utworów.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja Narodowego Czytania, tym razem z lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej również zagości w progi naszej szkoły.

 

spl1.jpg
spl2.jpg
sp4.jpg

spl5.jpg
splasek.jpg

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer