Jesteś tutaj

Archipelag Skarbów Szkoła Podstawowa w Klikuszowej

Archipelag Skarbów w Szkole Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej

3 i 4 listopada młodzież  ósmych klas ze Szkół Podstawowych z Klikuszowej, Obidowej, Lasku i Pyzówki wzięła udział w dwudniowych warsztatach, realizując program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

Każdego dnia młodzież była zaangażowana przez trzy i pół godziny zegarowe.

Zajęcia łączyły formę wykładu, prezentacji multimedialnej, ćwiczeń i różnych form aktywności młodzieży biorącej udział w wykonywaniu towarzyszących programowi zadań. Warsztaty spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem młodzieży, rodziców oraz nauczycieli.

Program porusza szeroki zakres tematów istotnych z punktu widzenia nastolatka. Odwołuje się do świata wartości opartego na pragnieniu trwałego szczęścia i prawdziwej miłości. Wskazuje na istotną rolę przyjaźni w osiągnięciu omawianych celów poprzez wspieranie równomiernego rozwoju relacji między nastolatkami.

W warstwie profilaktycznej, bazując na modelu zintegrowanym, program skutecznie oddziałuje w obszarze ograniczania ryzyka przemocy, uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze, uzależnienia behawioralne - pornografia), ograniczania ryzyka depresji.

Program wspiera młodzież w poznawaniu i akceptacji siebie, wzmacnia kompetencje w zakresie asertywności oraz zachęca młodzież do pozytywnego spojrzenia na istotne z punktu widzenia psychologii rozwojowej obszary. Program odwołuje się do treści odpowiadających podstawie programowej przedmiotu – Wychowanie do Życia w Rodzinie

Program Archipelag Skarbów posiada rekomendacje Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz został pozytywnie zweryfikowany w ramach badań finansowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  Krajowe Centrum ds. AIDS

IMG-20221103-115245.jpg

IMG-20221103-115252.jpg

IMG20221104103155.jpg

IMG20221104103240.jpg

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer